Chcem Presmerovať Časť zo Svojich Sociálnych Odvodov na Svoj Účet

Pomôžeme vám zriadiť vlastný dôchodkový sporiaci účet, na ktorý vám automaticky každý mesiac bude prichádzať časť z vašich zaplatených sociálnych odvodov. Priemerná výška, ktorú vie klient 2PRO získať späť je až 870€ ročne. Všetko vybavíte za 10 minút a vieme Vám s tým pomôcť aj z pohodlia domova. Nenechajte sa oberať o svoje vlastné peniaze, využite to.

Kategória :

Rodina

Klient :

Sociálna Poisťovňa

Množstvo :

6

Aktualizované:

10.4.2024
Chcem späť peniaze zo sociálnych odvodov

Viete, že môžete získať späť časť svojich sociálnych odvodov? Na Slovensku existujú rôzne možnosti a programy, ktoré umožňujú občanom a podnikateľom vrátiť si časť zaplatených sociálnych odvodov. Druhý pilier dôchodkového sporenia, často označovaný ako II. pilier, je súčasťou mnohých penzijných systémov po celom svete. Ide o dobrovoľný alebo polodobrovoľný systém, ktorý dopĺňa štátny dôchodkový systém (prvý pilier) a je založený na súkromnom kapitálovom sporení. Jeho cieľom je umožniť účastníkom vytvoriť si dodatočné dôchodkové zabezpečenie nad rámec základného štátneho dôchodku.

Vstupom do II. piliera neznamená, že odchádzate z I. piliera.


Účasť na dôchodkovom sporení v II. pilieri

Pokiaľ ide o budovanie Vašej dôchodkovej rezervy, kľúčovou zložkou je II. pilier, ktorý predstavuje individuálne kapitálové sporenie. Tento systém umožňuje, aby sa časť Vašich príspevkov, ktoré aktuálne odvádzate do Sociálnej poisťovne, presmerovala priamo na Váš osobný dôchodkový účet. Vďaka tomu sa Vaše dôchodkové zabezpečenie stáva viaczdrojovým: okrem štandardného dôchodku zo Sociálnej poisťovne (prvý pilier) budete mať príjem aj z prostriedkov nahromadených na Vašom osobnom dôchodkovom účte (druhý pilier).

Osobný dôchodkový účet a dedičstvo

Významným benefitom druhého piliera je možnosť dedičstva nahromadených úspor. V prípade Vašej predčasnej smrti môžete mať istotu, že Vami určená osoba alebo osoby zdedí úspory na Vašom osobnom dôchodkovom účte. Toto ustanovenie zabezpečuje, že Vaše dôchodkové úspory prinesú prospech nielen Vám v dôchodku, ale v prípade potreby aj Vašim blízkym.

Správa osobných úspor

Všetky úspory, ktoré v rámci II. piliera nazbierate, sú pečlivo spravované na Vašom osobnom dôchodkovom účte. Tento účet je individuálny a zabezpečuje, že všetky Vaše príspevky a prípadné investičné výnosy sú priamo a výhradne prístupné Vám alebo Vašim dedičom. Participácia v tomto systéme tak prináša nielen možnosť budovania dodatočného dôchodku nad rámec štátneho zabezpečenia, ale aj transparentnosť a kontrolu nad správou Vašich finančných prostriedkov určených na dôchodok.

2PRO Balíky Plné Benefitov